^Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

CIEKAWOSTKI

ZDJĘCIA

JELNA.EU

Od 1 lipca 2021 r. właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek składania deklaracji o źródłach ogrzewania budynków. Chodzi m.in. o piece węglowe i gazowe, kominki, fotowoltaikę. Termin na złożenie deklaracji w przypadku budynków już istniejących, które posiadają źródło o mocy do 1 MW wynosi 12 miesięcy (licząc od 1 lipca 2021r.), natomiast w przypadku nowo powstałych obiektów termin ten wynosi 14 dni. Deklarację można złożyć w formie papierowej lub online w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), która jest elementem projektu Zintegrowanego Systemu Ograniczania Niskiej Emisji (ZONE) realizowanego przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

Deklaracje można składać w następujący sposób:
- w formie elektronicznej z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego CEEB (zone.gunb.gov.pl), korzystając z Profilu Zaufanego,
- w formie papierowej - wypełniony dokument można będzie wysłać listem albo złożyć osobiście w Urzędzie Gminy. Deklarację można pobrać i wydrukować ze strony: zone.gunb.gov.pl/dokumenty-do-pobrania.

Za brak złożenia deklaracji w ustawowym terminie będzie grozić grzywna (zgodnie z art. 27h ustawy z dnia 28 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków), która jest wymierzana na zasadach ogólnych Kodeksu wykroczeń.

Wszelkie materiały informacyjne dotyczące obowiązku składania deklaracji są dostępne i gotowe do pobrania na stronie internetowej: zone.gunb.gov.pl/dokumenty-do-pobrania.

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Logowanie

Profil na Facebooku

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
129
Odsłon artykułów:
141026

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.