^Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

CIEKAWOSTKI

ZDJĘCIA

JELNA.EU


Szanowni Państwo

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Sołectwa Jelna za okazane serce i przekazanie darów na rzecz poszkodowanych w konflikcie zbrojnym na Ukrainie. 

Zebrane rzeczy w części  do dyspozycji dla osób z Ukrainy, które znalazły schronienie w naszej miejscowości, a pozostała część darów przekazywana jest do punktu przyjęcia uchodźców w Przemyślu.

Jednocześnie pragniemy przekazać szczególne podziękowania dla strażaków OSP Jelna za zaangażowanie i organizację zbiórki. 

Dziękujemy za Państwa dobroć i solidarność z ludźmi, którzy w wyniku działań wojennych znajdują się w dramatycznej sytuacji i potrzebują naszej sąsiedzkiej pomocy.
 

Z poważaniem
Sołtys Sołectwa Jelna Michał Zawadzki
Rada Sołecka

Czytaj więcej...

Ochotnicza Straż Pożarna w Jelnej informuje, że w remizie OSP w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-19:00 zbierane są artykuły na rzecz osób uciekających z objętej wojną Ukrainy. W związku z czym zachęca się mieszkańców Jelnej do wsparcia tej inicjatywy.

Zebrane artykuły dysponowane są do punktu przyjęcia uchodźców w Przemyślu, specjalnymi transportami na Ukrainę oraz do osób które obecnie znajdują się na terenie naszej miejscowości.

Zarząd OSP Jelna informuje jednocześnie, że osoby które zdecydowały się przyjąć do swoich domów obywateli Ukrainy mogą liczyć na pomoc i wsparcie OSP Jelna.

Dodatkowe informacje można uzyskać po przez kontakt z członkami OSP, przez stronę Facebook OSP Jelna oraz bezpośrednio pod numerem telefonu 666-915-625.

Czytaj więcej...

W porównaniu z rokiem 2020, liczba zameldowanych mieszkańców gminy zmniejszyła się o 152 osoby. Największy spadek dotknął Nowej Sarzyny, której ubyło 91 osób, a jedynym sołectwem bez spadków była Łukowa.

Drugi rok z rzędu miał miejsce nieznaczny spadek liczby urodzeń, a najwięcej dzieci po raz kolejny urodziło się w Woli Zarczyckiej.

Na terenie gminy, tak jak w skali kraju zanotowano rekordową liczbę zgonów, najwięcej od zakończenia II wojny światowej.

Liczba zawieranych małżeństw wyniosła 175, z czego 91 zostało zawartych poza terenem naszej gminy. Łącznie na ślubnym kobiercu stanęło 211 mieszkańców gminy: 38 z Nowej Sarzyny, 37 z Łętowni, 35 z Woli Zarczyckiej, 38 z Sarzyny, 27 z Jelnej, 8 z Łukowej, 9 z Rudy Łańcuckiej, 10 z Wólki Łętowskiej i 9 z Tarnogóry.

Najczęściej nadawanymi imionami były: Julia i Zofia oraz Wojciech i Kacper.

oprac. Piotr Sowa

Źródło:  Miesięcznik Azalia, nr 1 (165), styczeń 2022

Czytaj więcej...

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelnej ogłasza zbiórkę artykułów chemicznych, opatrunków, żywności długoterminowej oraz kocy, karimat i śpiworów.

Dary można składać od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 - 19.00 do odwołania. W tych godzinach będą czekać na Państwa nasi strażacy.

Jeśli ktoś potrzebuje transportu lub ma dużą ilość darów, chce nam pomóc prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej!

Czytaj więcej...

Logowanie

Profil na Facebooku

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
147
Odsłon artykułów:
162528

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.