^Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

CIEKAWOSTKI

ZDJĘCIA

JELNA.EU

Festiwal Miodu i Kultury Ludowej to impreza zorganizowana w dniu 4 sierpnia 2019 r przez Stowarzyszenie „Złoty Potok" z Jelnej, przy współpracy z Ośrodkiem Kultury w Nowej Sarzynie, ZGK Sp. z o.o. w N. Sarzynie, pszczelarzami, oraz samorządami Gminy i Powiatu.

Jej misją jest podkreślanie znaczenia pszczół w ekosystemie przyrody, podnoszenie fachowej wiedzy pszczelarzy, świadomości mieszkańców w zakresie ochrony pszczół, szczególnie przez właściwe stosowanie chemicznych środków ochrony roślin, jak też promocja pszczelarstwa i zastosowania produktów pszczelich w żywieniu i apiterapii człowieka.

Otwarcie świętowania nastąpiło uroczystą Mszą św. w intencji pszczelarzy i twórców kultury z oprawą muzyczno – wokalną w wykonaniu Zespołu i Kapeli „Złoty Potok".

Kolejne bloki programowe Festiwalu, to Konferencja dla pszczelarzy - prowadzona przez pracowników ODR w Boguchwale, oraz Warsztaty pszczelarskie dla Seniorów - w ramach projektu ASOS.

Elementem dodanym tegorocznej imprezy było uroczyste otwarcie kanalizacji sanitarnej - największej, z pośród zrealizowanych w historii naszej miejscowości inwestycji sieciowych.

Drugi – kulturalny, dopełniający artystycznie filar przedsięwzięcia otworzył spektakl obrzędowy „Miodobranie", przygotowany i wystawiony w ramach projektu NIW FIO. Po nim miały miejsce występy wokalne i taneczne w wykonaniu zespołów Stowarzyszenia „Złoty Potok". Finałowy blok tworzyli soliści i zespoły zaproszone, w tym: JANsky – Janek Zieliński były lider zespołu BOLTER – wykonawcy przeboju „Daj mi tę noc", Dariusz Bernatek z projektem „NIEMEN Tribute In Memoriam", oraz gwiazda wieczoru Jacek Dewódzki BAND – ex wokalista zespołu DZEM.

Końcowym, oczekiwanym przez wszystkich, którzy chcieli potańczyć elementem programu był Festyn przy akompaniamencie zespołu BALLAROOMER.

Imprezie towarzyszyło szereg atrakcji, jak stoiska z produktami pszczelarskimi, „miodowe" konkursy z nagrodami, zabawy loteryjne, a także ufundowane przez P.W.K. Józef Lis i ZGK N.S. - wykonawców oddawanej do użytkowania kanalizacji - darmowe lody i zjeżdżalnie dla najmłodszych, oraz grochówka dla wszystkich uczestników Festynu.

Wyrazy wdzięczności należą się sponsorom, darczyńcom i fundatorom nagród, dzięki którym impreza mogła mieć tak szeroki i okazały charakter. W gronie tym wyróżniamy; samorządy Powiatu i Gminy, Przedsiębiorstwo Wod. Kan. Józef Lis, Spółka ZGK N. Sarzyna, Elektrociepłowna N. Sarzyna, Ciech Sarzyna S.A., KBOŚ Sp. z o.o., Jerzy Paul – Poseł na Sejm RP, Agrohurt S.A. Rzeszów, Browar Leżajsk, PSS SPOŁEM Leżajsk, Poltino Leżajsk, Firma Rutkowski i Trębacz, FHU Hydraulik Tomasz Lipiński, Nadleśnictwo Leżajsk, FHU Janik, SANBank, Owocowe Smaki.

Dziękujemy także komendantowi PSP w Leżajsku, oraz wójtowi Gminy Tryńcza za wsparcie techniczne.

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Logowanie

Profil na Facebooku

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
129
Odsłon artykułów:
142643

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.