^Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

CIEKAWOSTKI

ZDJĘCIA

JELNA.EU

W dniu dzisiejszym rozpoczął się powszechny spis rolny. Obejmie on gospodarstwa indywidualne, gospodarstwa prowadzone przez osoby prawne (takie jak spółki, spółdzielnie, itp.) oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej. Spis potrwa do 30 listopada br. i będzie rejestrował stan gospodarstw na dzień 1 czerwca 2020 r.

W ramach spisu rolnicy będą musieli podać m. in. informacje o: dochodach gospodarstwa, posiadanych maszynach, użytkowanych gruntach, uprawianych roślinach, posiadanych zwierzętach, zużyciu nawozów oraz powierzchni, kubatury i pojemności budynków gospodarskich. Zbierane będą także informacje o osobach pracujących w gospodarstwie.

Spisu można dokonać wybierając jedną z trzech następujących form:

  • samospis internetowy przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego;
  • wywiad telefoniczny przeprowadzany przez rachmistrza telefonicznego;
  • bezpośredni wywiad przeprowadzany przez rachmistrza terenowego podczas wizyty w gospodarstwie.

Rolnicy, którzy chcieliby dokonać spisu przez internet, a nie posiadają w domu odpowiedniego sprzętu mogą skorzystać z gminnego stanowiska spisowego znajdującego się na parterze Urzędu Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie. Będzie ono dostępne w godzinach pracy Urzędu.

Oficjalne informacje rządowe dotyczące powszechnego spisu rolnego w 2020 roku dostępne są na stronie: rolny.spis.gov.pl.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Logowanie

Profil na Facebooku

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
129
Odsłon artykułów:
141026

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.