^Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

CIEKAWOSTKI

ZDJĘCIA

JELNA.EU

{phocagallery view=category|categoryid=35|imageid=1047|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|displaydescription=0|float=right|displayimgrating=0}Od czasu kiedy dożynki gminne są organizowane w poszczególnych sołectwach, Jelna już po raz trzeci dostąpiła tego zaszczytu. Starostami obecnych dożynek byli państwo Marek i Danuta Bajowie. Święto Plonów rozpoczęło się uroczystą mszą, której przewodniczył O. Izajasz w asyście księży pochodzących z naszej miejscowości oraz byłego proboszcza O. Szczepana. Po mszy świętej korowód dożynkowy, wraz z orkiestrą dętą, udał się na plac przy Domu Kultury. Przed rozpoczęciem części oficjalnej dożynek widownia miała możliwość posłuchać występów najmłodszych dzieci naszej miejscowości. Przemówieniem Burmistrza rozpoczęła się główna część uroczystości, podczas której delegacje poszczególnych Sołectw naszej gminy zaprezentowały wieńce i przygotowaną część artystyczną. Następnie zostały wręczone statuetki najlepszym rolnikom naszej gminy. Uroczystość zakończyła zabawa taneczna.

Słowa uznania należą się sołtysowi Michałowi Zawadzkiemu, który jako organizator i koordynator przy wsparciu wielu ludzi, których nie sposób wymienić aby kogoś nie pominąć, zorganizował całe przedsięwzięcie. Od wystawy nowoczesnego sprzętu rolniczego, poprzez sprzęt zabytkowy, aż po zwierzęta, które można było zobaczyć i dotknąć. Jesteśmy pewni, że dzięki tym atrakcjom tegoroczne dożynki zapadną głęboko w pamięci ludziom z całej naszej gminy.

 

Zdjęcia z dożynek można znaleźć na stronie internetowej Gminy Nowa Sarzyna (lub klikając w linki: CZĘŚĆ 1, CZĘŚĆ 2), oraz na stronie Ośrodka Kultury w Nowej Sarzynie (lub klikając TUTAJ).

 

Logowanie

Profil na Facebooku

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
152
Odsłon artykułów:
171084

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.