^Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


AKTUALNOŚCI

OGŁOSZENIA

CIEKAWOSTKI

ZDJĘCIA

JELNA.EU

Michałek ma 1,5 roku, i już od ponad roku walczy z nowotworem złośliwym wieku niemowlęcego Neuroblastoma.

Michał Tryka pochodzi z Kuryłówki. W wieku 5 miesięcy trafił do Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Krakowie - Prokocimiu, po tym jak lekarz rozpoznał zmianę patologiczną w okolicy lewej nerki. Po niespełna 2 miesiącach pobytu w szpitalu przeszedł operację usunięcia guza. Niestety badanie histopatologiczne potwierdziło podejrzenia lekarzy - nowotwór był złośliwy. Ze względu na ujemną amplifikację genu, zadecydowano nie stosować chemioterapii. Wydawało się, że wszystko jest już dobrze i Michałek jest zupełnie zdrowy. Jednak tak się nie stało. W sierpniu nastąpił nawrót choroby. Obecnie Michałek jest po 8 cyklach ciężkiej chemioterapii. Gdy jego stan się poprawi czeka go najtrudniejsze - chemia wysokodawkowa tzw. megachemia, autoprzeszczep szpiku i radioterapia.

Na tym kończą się możliwości leczenia w Polsce. Możliwe jest jednak dalsze leczenie tej choroby - terapia przeciwciałami i interleukiną w niemieckiej klinice w Greifswaldzie, która zwiększa szanse na przeżycie o 20%, a nawet może prowadzić do całkowitego wyleczenia! Kuracja ta niestety nie jest refundowana przez NFZ, dlatego ten etap leczenia uzależniony jest od tego czy rodzicom uda się zebrać potrzebne pieniądze - około 120 tys. euro.

Każdy, kto chciałby wspomóc rodziców Michałka może wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową "Wyspy Szczęśliwe". Można także przekazać 1% podatku na rzecz Fundacji. Dane potrzebne do przelewu znajdują się poniżej oraz na stronie www.michaltryka.pl. Tam też znajdują się szczegółowe informacje na temat historii choroby Michałka.

 

Wpłata na konto fundacji "Wyspy Szczęśliwe"

ul. Wielicka 256, 30-663 Kraków

83 1020 2892 0000 5302 0150 8522

Konieczny dopisek (tytuł przelewu) MICHAŁ TRYKA!

 

Nr KRS: 0000225443

Komentarze zablokowane

Logowanie

Profil na Facebooku

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
284
Odsłon artykułów:
304383

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.